5 השכונות המובילות בעיר רעננה

אם אתם רוצים להבין את העיר רעננה ולהכיר את השכונות הכי יפות שבה – הגעתם למקום הנכון. קלודין קוסמטקאית ברעננה הכינה עבורכם את המדריך הזה בדיוק בשביל להציג לכם את השכונות הכי טובות למגורים בעיר רעננה!

 5  השכונות הכי טובות למגורים בעיר רעננה הן:

  • שכונת לב הפארק
  • שכונת נווה זמר
  • שכונת קריית גנים
  • שכונת קריית שרת
  • קריית דוד רמז

1.      שכונת לב הפארק – הלב של השרון

השכונה שממוקמת בצפון מערב רעננה, נבנתה בשנות ה 90 והוגדרה לזוגות צעירים ואכן מרבית התושבים הגרים בה הם בגילאי 30 ו-40 לחייהם והיא השכונה האידיאלית למשפחות צעירות, דבר הבא לידי ביטוי במספר רב של ילדים ובני נוער המתגוררים בה. כבר מתחילת דרכה נהנתה השכונה מביקוש גבוה ונחשבה לשכונה איכותית.

מעמד התושבים בשכונה משתייך לחתך סוציו אקונומי גבוה מאד וחלק גדול מהם בעלי מקצועות חופשיים ואנשי היי-טק. האוכלוסייה מורכבת מחילוניים לצד דתיים, תושבים ותיקים לצד עולים חדשים, אך בשונה משכונות אחרות בעיר, הקהילה האנגלו סקסית מהווה רק חלק קטן מהשכונה.

השכונה מאופיינת בשילוב של בתים צמודי קרקע, בעיקר קוטג'ים דו משפחתיים ובניינים מדורגים של עד 5 קומות. עיקר הדירות הן של 3 ו-5 חדרים וכן דופלקסים בני 5 חדרים. המקום נבנה באופן אסתטי הכולל אחידות בציפוי החיצוני של הבניינים, גשרים לטובת בטיחות הילדים ורחובות הולנדים.

2.      שכונת נווה זמר – החדשה של רעננה

נווה זמר היא שכונה שנבנית בצפון רעננה. בשכונה עתידות להיבנות 3,500 דירות שיגדילו את מספר התושבים בעיר בכ-20 אחוז. השכונה מתוכננת באופן מרווח יחסית כשאופי הבנייה יהיה מבנה של כמה בניינים המשקיפים לחצר פנימית משותפת. הבניינים בשכונה יהיו בני עד 8 קומות עם גגות רעים והם ייבנו בבנייה ירוקה. התשתיות בשכונה יהיו תת קרקעיות כולל מערכת תת קרקעית לפינוי אשפה שמחוברת לכל הבניין.

שכונת נווה זמר ברעננה

3.      שכונת קריית גנים –  עשיריון עליון

שכונת קריית גנים ברעננה לא נחשבה אטרקטיבית בעבר בגלל המרחק שלה ממרכז העיר – אך כיום החיסרון מהווה יתרון והפך אותה לאטרקטיבית במיוחד. המחירים, כמובן, בהתאם: בית ישן עולה 4 מיליון שקל, מחירי הבתים החדשים מגיעים עד 15 מיליון ש"ח. בשנותיה הראשונות של שכונת קריית גנים הוותיקה ברעננה היא לא נחשבה מבוקשת מכיוון שהייתה ממוקמת בקצה העיר. אולם כיום המרחק שלה ממרכז העיר הצפוף הפך אותה לאטרקטיבית, והיא נחשבת לאחת השכונות היוקרתיות בעיר, בה אף מתגורר זאב ביילסקי, לשעבר ראש עיריית רעננה המיתולוגי.

שכונת קריית גנים רעננה

4.      שכונת קריית שרת – הוותיקה המתחדשת של רעננה

קריית שרת היא שכונה ותיקה ברעננה, המתאפיינת בבתים צמודי קרקע ובניינים ישנים. לאחרונה, קריית שרת ברעננה  עוברת מתיחת פנים של התחדשות עירונית. פרוייקטים רבים של תמ"א 38 ופינוי בינוי הופכים את השכונה למוקד של השקעה נדלנ"ית, זה בשילוב עם תנופה של צעירים שעוברים להתגורר בראשונה הם סימנים מבטיחים לשכונה שאם תמשיך בקצב הנוכחי – תהפוך ליעד הנחשק ביותר עבור זוגות צעירים בכל השרון.

מוסדות החינוך בשכונה הם מהטובים בארץ, התשיתיות המחודשת והרוח הגבית שנותנת העייריה באווירה יזמית של אביב והתחדשות שמה את שכונת קריית שרת על המפה.

שכונת קריית שרת ברעננה

5.      קריית דוד רמז

רוב תושבי רעננה לא מכירים את שכונת קריית דוד רמז בשמה הרשמי, ומתייחסים למתחם כאזור מגוון הכולל בתוכו כמה אזורים ללא שם. אבל מדובר באחת השכונות הוותיקות והגדולות בעיר, אך עם זאת שקטה ואיכותית ובה משפחות מבוססות ובעלות יכולת כלכלית מעל הממוצע. הבנייה בקריית דוד רמז מגוונת וכוללת וילות ובתים צמודי קרקע וכן בניינים של 3-6 קומות, בשכונה מתגוררים היום כ-13,600 תושבים. האוכלוסייה בשכונה מאופיינת כחברה בוגרת, של משפחות מתבגרות, לצד תושבים מבוגרים ותיקים.

התפלגות הגילאים בשכונה מצביעה על אחוז גבוה מאוד של אוכלוסיה בגילאי ה-60 לחייהם, לצד אחוז גבוה של אוכלוסיה בגילאי ה-50 לחייהם וכאלו בשנות ה-70 ומעלה. המדד הכלכלי בשכונה הוא גבוה, 8 מתוך 10. זהו גם המדד הממוצע של כלל העיר רעננה.

שכונת נווה זמר ברעננה

קלודין דוד מציעה ברעננה שירותי קוסמטיקה ובניהם:

משמשים נוספים אהבו:

קוסמטיקאית ברעננה טיפול פנים
קוסמטיקאית ממליצה – הסוד לעור פנים צעיר

העור שלנו הוא האיבר הכי משמעותי לנראות ולחיי היום יום שלנו. מלבד התפקוד הפיזיולוגי החשוב שהוא ממלא, מראה העור שלנו גם מספר את סיפור חיינו. הצבע שלו, אחידותו, המרקם שלו ושאר המאפיינים הם אסופה של חוויות (טובות ורעות) שאספנו במהלך חיינו והן מוטמעות באופן ישיר על העור שלנו.