10 טיפים לאיך לבחור קוסמטיקאית

היא מכירה מקרוב כל נים ונים על גבי עור הפנים שלך , שומעת את כל הריכולים והסודות הכמוסים שלך. במידה ועדיין לא הבנת, מדובר בקוסמטיקאית. אותה אחת שדואגת לגרום לעור פנייך לזרוח ומשפיעה בעקיפין על מצב הרוח שלך לטובה. לאור עובדה זו ובמיוחד לאור כמות הקוסמטיקאיות ברחבי הארץ, חשוב כי תמצאי את אשת המקצוע האידיאלית, קוסמטיקאית כזו שתדע להעניק מענה מקיף ומלא לכלל בעיות העור שלך.

על כן, כדי למצוא את הקוסמטיקאית הזו שתמיד יהיה חשק לחזור אליה. לפעמים החיפוש עלול להסתיים בתוצאות מתישות, ובטח כשאת במקום לא מוכר ולא יודעת כיצד לבחור בקוסמטיקאית המתאימה לך ביותר. לשם כך, במאמר הבא ריכזנו את כלל המידע הרלוונטי בנושא, על מנת להקל על תהליך הבחירה.

פילינג פנים ברעננה
פילינג פנים ברעננה

למה חייבים לבדוק ולברר לפני שהולכים לקוסמטיקאית?

על פי הנתונים הרשמיים, מדי שנה במדינת ישראל מצטרפות לשוק העבודה כ1000 קוסמטיקאיות חדשות. מנסיוני, מדובר במספר גדול בהרבה. אומנם הקוסמטיקאיות המוכשרות שמסיימות קורס שאורכו 800 שעות באחד מבין מגוון בתי הספר הפרטיים לקוסמטיקה ומקצועות היופי הנמצאים ברחבי הארץ מקבלות תעודה רשמית ומוכרות על ידי משרד התמ"ת.

מאות קוסמטיקאיות מסיימות את תקופת הלימודים שלהן באמצעות הכשרה זריזה יותר ומקצוענית הרבה פחות המתרחשת בבתי ספר פיראטים. יש לציין כי מדובר במקצוע לא מפוקח במיוחד, שאינו דורש רישיון עבודה. ולכן, בעת בה אתן מעוניינות לבצע טיפול קוסמטי כזה או אחרת, מוטב לוודא כי הקוסמטיקאית בה אתם מעוניינים אכן עברה הכשרה מקצועית.

מה תהליך ההכשרה שצריך לעבור כדי להיות קוסמטיקאית?

על מנת לקבל תעודת קוסמטיקאית התלמידות צריכות לסיים בהצלחה קורס מטעם משרד הכלכלה. הקורס יימשך לאורך שנה שלמה ויכלול כשלושה מפגשים במהלך השבוע, קורס אשר מסתכם ב-620 שעות לימוד עיוני ומעשי. על כן, קורס המפוקח על ידי משרד הכלכלה הוא קורס החייב נוכחות במשך כל השיעורים, ובתום סיום הקורס, על התלמידה לעבור שני מבחנים, מבחן מעשי ומבחן עיוני.

כמו כן, על הקוסמטיקאית לעבור את שני המבחנים בציון עובר על מנת להזדכות בתעודת מקצוע ולהפוך לקוסמטיקאית מקצועית. לכן, בעת בה אתן נמצאות במעמד הבחירה, וודאו כי הקוסמטיקאית אכן סיימה את הקורס בהצלחה, על מנת להבטיח טיפול מקצועי ויעיל לעור שלכן ויתרה מכך, טיפולי קוסמטיקה מרושלים עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך ואף לטראומות בכל הנוגע לביצוע טיפולי יופי כאלה ואחרים.

10 הדיברות לבחירת קוסמטיקאית

 1.  חפשו המלצות – החשוב מכל הינו לקבל המלצה מלקוחה או לחילופין מאדם קרוב עליו אתן סומכות. עליכן לוודא כי הקוסמטיקאית מבצעת עבודה מקצועית. נסי לחפש בגוגל או במדרג ביקורות ממטופלות שביקרו בקליניקה ובמידת האפשר שאלי אותה שאלות חשובות בכל הנוגע לקוסמטיקאית המדוברת. כתבנו לכן במדריך לטיפול אצל קוסמטיקאית על שאלות מכווינות ללקוחות. שווה קריאה!

 2.  בדקו את מידת המקצועיות – קוסמטיקאית מקצועית ואמינה היא קוסמטיקאית כזו אשר תחזיק בכלל ההסמכות והתעודות הרלוונטיות למקצוע. כאשר אתן מגיעות אל הקליניקה, חפשו אחר התעודות של הקוסמטיקאית שאמורות להיות תלויות בגאווה או פשוט תבקשו ממנה להראות לכן אותן.

  במידה ומדובר בקוסמטיקאית שאין לה תעודות, עדיין ייתכן שהיא בעלת ניסיון אך לא מחזיקה בהשכלה פורמלית – קחו את זה בחשבון.

 3. אמינות ויחס אישי – חשוב לבחור בקוסמטיקאית שתדע להכיל את לוח הזמנים שלכן ותהיה זמינה וגמישה איתכן. קוסמטיקאית הינה אשת מקצוע אשר עוסקת במתן שירות ולכן, מוטב כי היא תהיה נחמדה וקרובה לקהל הלקוחות שלה ככל הניתן.

  על כן, על הקוסמטיקאית להיות מקצועית ולייעץ באופן אובייקטיבי. עבור הרוב המוחלט של הנשים המגיעות למכון יופי, הביקור הינו בילוי של ממש. אותן לקוחות מחכות למפגש מפנק ומרענן. אתן לא מבינות כמה זה חשוב שלקוסמטיקאית שלכם יהיו יחסי אנוש טובים.

 4.  תחום המומחיות של הקוסמטיקאית – תעשיית טיפולי היופי הינה תעשייה רחבה במיוחד וכמו כן, לעיתים תכופות תוכלו למצוא קוסמטיקאית אשר תחום התמחותה סובב סביב תחום אחד אך ניכר כי לא מבצעת היטב טיפולים קוסמטיים הנוגעים בתחומים אחרים. אי לכך, בעת בה אתן מעוניינות לבחור בקוסמטיקאית, וודאו כי אתן מגדירות מראש את הטיפול אליו את מעוניינות להגיע, על מנת להבטיח כי הקוסמטיקאית אכן מנוסה באותו טיפול. שכן, כל טיפול שכזה עלול להיות מצוין אצל קוסמטיקאית אחת אך עשוי להפוך לאסון אצל הקוסמטיקאית השניה. 

 5. מיקום נוח – הטיפול אמור להיות נוח, נעים ומרגיע. גורמים כמו מיקום ביחס לבית הלקוחה או העבודה, רעש ואפילו כמות החניות בקרבת העסק עלולה להפוך מפגש נעים לחוויה מלחיצה ולא נעימה. אווירה נעימה ושלווה בקליניקה תהפוך את הטיפול למרענן ונעים ביותר עבור כלל קהל הלקוחות.

  זכרי שעורך יהיה רגיש יותר אחרי הטיפול וייתכנו רגישויות, אדמומיות ונפיחות מיד לאחריו ולכן, כדאי שהקליניקה תיהיה קרובה לביתך כדי שתוכלי לחזור הביתה בלי ללכת הרבה ברחוב סואן או בדרך ללא צל.

 6. כל הטיפולים תחת קורת גג אחת – כפי שכבר הבנתן, למצוא קוסמטיקאית אמינה ומקצועית הינה משימה מעט מורכבת, ובמידה וצלחתן אותה, מוטב כי גם בקליניקה המדוברת יהיה מגוון רחב של שירותים שונים כמו –
  עיצוב גבות
  הסרת שיער
  טיפולי פנים
  פדיקור מניקור
  אפילציה
  ועוד.

  מכון יופי מצליח ברוב המוחלט של המקרים יספק מגוון רחב של שירותים שונים תחת קורת גג אחת.

 7. נראות מקצועית – פרמטר נוסף שיש להתייחס אליו בעת בה אתן מעוניינות לבחור בקוסמטיקאית היא בדיקה של הופעה נקייה ואסתטית. במידה ומדובר בקוסמטיקאית בעלת ציפורניים ארוכות, מומלץ לחפש קוסמטיקאית אחרת. קוסמטיקאית אסתטית ומקצוענית היא כזו שתלבש חלוק בעת ביצוע העבודה, תאסוף את השיער וכמו כן, הציפורניים שלה יהיו מסודרות וקצרות

 8. היגיינה וסטירליות – היגיינה וסטריליות נמצאים בעדיפות הראשונה. טיפול פנים קוסמטי הינו טיפול אשר מותיר את עור הפנים שלכן חשוף בצורה משמעותית ולכן, אם הקלינקה אינה נראית היגיינית ונקייה, תסתובבו ותצאו – הסיכון לזיהום בעור הפנים פשוט לא שווה את זה.

 9. איסוף מידע והתייחסות – בעת בה אתן מעוניינות בטיפול קוסמטי אצל הקוסמטיקאית שלכן, מוטב כי לא תסתירו מידע בכל הנוגע למצבכן הבריאותי, מידע כמו תרופות שאתן צורכות, אלרגיות כאלו ואחרות, ניתוחים שעברתן ועוד מגוון רחב של נתונים רפואיים חשובים שמחזיקים בהשפעה מכרעת על הדרך בה תרגישו ותיראו בתום סיום הטיפול אצל הקוסמטיקאית.

  קוסמטיקאית טובה לא תתחיל טיפול ( בוודאי שלא טיפול ראשון ) בלי ששאלה ולמדה את העבר הטיפולי שלכן.
 10. אפטר קר והנחיות – אם סיימתן את הטיפול, שאלו את הקוסמטיקאית כיצד להמשיך לטפל בעור שלכן מחוץ לקליניקה כדי להפיק את המיטב מהטיפול הקוסמטי שעברתן.

משמשים נוספים אהבו:

קוסמטיקאית ברעננה טיפול פנים
קוסמטיקאית ממליצה – הסוד לעור פנים צעיר

העור שלנו הוא האיבר הכי משמעותי לנראות ולחיי היום יום שלנו. מלבד התפקוד הפיזיולוגי החשוב שהוא ממלא, מראה העור שלנו גם מספר את סיפור חיינו. הצבע שלו, אחידותו, המרקם שלו ושאר המאפיינים הם אסופה של חוויות (טובות ורעות) שאספנו במהלך חיינו והן מוטמעות באופן ישיר על העור שלנו.