קוסמטיקאית ממליצה – הסוד לעור פנים צעיר

העור שלנו הוא האיבר הכי משמעותי לנראות ולחיי היום יום שלנו. מלבד התפקוד הפיזיולוגי החשוב שהוא ממלא, מראה העור שלנו גם מספר את סיפור חיינו. הצבע שלו, אחידותו, המרקם שלו ושאר המאפיינים הם אסופה של חוויות  (טובות ורעות) שאספנו במהלך חיינו והן מוטמעות באופן ישיר על העור שלנו.

חשוב לי להבהיר לפני שצוללים לעומק הגורמים השונים שעלולים להשפיע על נראות העור שלנו שיש גורם אחד שבאמת אין לנו השפעה עליו. זהו כמובן המרכיב הגנטי. יש כאלה שנולדים עם עור רגיש, יבש או שמנוני ויש את אלו שאין מה לעשות.. חילקו להם יד טובה.

אבל אל ייאש. אחרי 20 שנות טיפול כקוסמטיקאית הוליסטית פרא – רפואית. אני יכולה להגיד בביטחון שראיתי כל סוג של עור ולקבוע באופן חד משמעי שליחס ולטיפול שנקדיש לעור שלנו השפעה עצומה. אני רוצה לשתף איתכם ואיתכן את הסודות המקצועיים שלי ואת הדברים שאני מקפידה להעביר ללקוחותי על מנת שגם אתם, קוראים יקרים. תוכלו ליהנות מעור פנים צעיר ורענן.

היגיינה – עור נקי אבל לא יותר מדי.

העור שלנו אמנם מרגיש דומם אבל הוא איבר חי ונושם בדיוק כמו שאר האיברים בגופנו. התאים בו מתחדשים, הוא מפריש וסופח חומרים ושלא כשאר האיברים בגופנו. הוא חשוף לסביבה ולאיתני הטבע 24/7. חלק מאוד חשוב מהטיפול בעור שלנו הוא נקיון ואחזקה. חשוב שנדע איך עושים את זה ואפילו יותר חשוב – כמה.

אם אתם סובלים מפצעונים ואדמומיות בפנים אני ממליצה בחום לשים לב לכמה דברים

כיצד לנקות את עור הפנים?

אלא אם כן אתם חשופים לאבק וללכלוך באופן יוצא מגדר הרגיל, אני ממליצה לשטוף את עור הפנים אחת ליום. אני אוהבת לשטוף את הפנים שלי בבוקר רק עם מים ובערב לרחוץ את הפנים עם סבון ייעודי. הקרצוף עצמו עוזר להסיר תאים מתים ולכלוך והשטיפה עם המים ממריצה את זרימת הדם ומרעננת. 

יש לנקות את העור בתנועות סיבוביות במשך כדקה. ולשטוף עם מים פושרים ולא רותחים על מנת לא לגרות את העור יתר על המידה.

באיזה סבון פנים להשתמש?

כל אדם הוא שונה וצריך את הסבון שמתאים לו. אני ממליצה בחום רב להתייעץ עם קוסמטיקאית מוסמכת ולקבל המלצה על מוצר שמותאם אישית לעור הפנים שלכם. מגוון המוצרים הקוסמטיים כיום רחב מתמיד והמגוון מאוד מבלבל. 

עם חומצה הילארונית או בלי, B12, ויטמינים, פנינים ושבבי זהב. כל אלה עלולים להיות נכונים או לא נכונים למבנה העור הספציפי שלכם. ולכן, עשו לעור שלכם טובה וקבלו המלצה מקוסמטיקאית שראתה וטיפלה בעור שלכם ספציפית.

תזונה – מה שאתם מכניסים זה גם מה שיוצא

אני מצהירה באופן שלא ישתמע לשתי פנים. 90% ממי שחושב שעור הפנים שלו בעייתי ומאשים את הגנטיקה יגלה ששינוי בתזונה יעשה פלאים לעור הפנים שלו.

שני הגורמים הגדולים ביותר לבעיות בעור מבחינת תזונה הם – סוכר ומלח.

כשהסוכר חודר לזרם הדם הוא מתחבר למולקולת החלבון המרכיבות את העור שלנו ומעודד תהליך שגורם ליצירת שקעים וקמטים בעור.

צריכה מוגברת של מלחים מייבשת את העור, שצריך לחות על מנת להישאר אלסטי וחלק. מחקרים מראים שצריכה מוגברת של מלח תורמת להופעת קמטים ופצעים בעור.

שינה טובה עושה פלאים

לאיכות השינה שלנו השפעה רבה על כל תחומי החיים ועור הפנים אינו יוצא דופן. "היגיינת שינה" הינה אחד מהגורמים הכי משפיעים על איכות החיים (למי שמעניין אותו, הנה מאמר מאוד מעניין בנושא ממכון דוידסון).

בנוגע לעור הפנים ספציפית, הנה כמה המלצות – 

תנוחות שינה

לנסות לישון בתנוחה היאדיאלית על הגב. לא על הצד או על הבטן וזאת כדי למנוע גירוי ומגע עם המצעים שלכם. ואם כבר במצעים עסקינן\

דאגו להחליף את הציפיות והסדין 

אנחנו מבלים הרבה זמן בשינה, 7 שעות בממוצע. בזמן הזה שיער, לכלוך, שומן ותאים מתים נושרים מגופינו ומגיעים היישר לציפית ולסדין. החלפה תדירה של מצעים תתרום רבות לעור הפנים שלכם.

תפנקו את עצמכם בשעות שינה

מספר שעות השינה המינימלי הוא 6 כאשר המספר האידאלי הוא 8 שעות של שינה איכותית. מעבר להשפעה ישירה על עור הפנים, לשינה שלנו יש תפקיד חשוב בגורם המרכזי להתקפי לב, תחלואה וחצ'קונים.

מתח מתח מתח.

אני קוראת לו "הרוצח השקט". כשאנחנו תחת לחץ כלשהו באופן תדיר הגוף מגביר את ייצור ההורמון קורטיזול. כבר הוכח מחקרית שרמה מוגברת של קורטיזול בדם פוגעת ברמות הקולגן והאלסטין. 

למעשה, הסטרס משבש את יכולתו של העור לרפא את עצמו.

אז לסיכום, שימו לב לדברים הללו:

 תקפידו לשתות הרבה מים, לעשות פעילות גופנית מדי פעם, להתפנק בשינה טובה, לצאת לחופשה (וגם להשתדל להנות), להימנע מצריכה מופרזת של אלכוהול ומזון מלוח שמייבשים את העור.

תאמצו לכם שגרת טיפוח והזנה לשיקום העור שהותאמה לכם במיוחד על ידי קוסמטיקאית מוסמכת. 

השתדלו להימנע מחשיפה לשמש והקפידו למרוח מקדם הגנה מינרלי שאינו מזיק לעור ושומר על בריאותו.

תרשו לעצמכם חודש של תשומת לב לדברים האלה ותראו בעצמכם כמה העור שלכם יפה.

משמשים נוספים אהבו: