מה זה אקנה? – מה גורם להופעת חצ'קונים?

מה זה אקנה?

אקנה הינה למעשה דלקת של בלוטות החלב, המצויות בריכוז גבוהה באיזור הפנים. הגורם המרכזי להופעת הפצעונים הוא שינויים הורמונליים המתרחשים בגוף שלנו אשר גורמים לפעילות מוגברת של בלוטות החלב. למעשה, נוצר חלב (סבום) עודף אשר סותם את זקיקי השערות ונלכד מתחת לפני העור שלכן. הסבום מושך אליו מגוון חיידקים שונים ולכלוך מהעור והופ! נוצרת דלקת שמייצרת מוגלה.

מגוון מחקרים העוסקים סביב האקנה מעלים כי הרוב המוחלט של האנשים מחזיקים בחיידק אשר גורם לאקנה, אך ניתן לומר באופן חד משמעי כי צריך תנאים ספציפיים על מנת לגרום לאקנה לפרוץ ולגרום לדלקת. חשוב לציין כי לא ניתן למנוע זאת. טיפול באקנה מתרכז בהקלה על הסימפטומים השונים ומניעה של הופעת הפצעים. ( זה תפקידה של הקוסמטיקאית שלכם) . יחד עם האמור, קיים קשר ישיר בין מצבי לחץ נפשיים לבין הופעה של פצועים, זאת בעוד שמרבית האנשים חושבים כי הסיבה היחידה עבור הפצעונים שלהם הינה השוקולד אותו הם אכלו.

מה הם הגורמים לאקנה?


ניכר כי קיים מגוון רחב של סיבות שונות העשויות לגרום לאקנה, ריכזנו עבורכם את הסיבות המרכזיות ביותר:

– לחץ בחיי היום יום

החיים העמוסים גובים מאיתנו משקל רב בכל הנוגע לעור שלנו. הלחץ האינטנסיבי אותו אנו חווים במהלך היום הופך מהר מאוד ללחץ פנימי וחיצוני אשר מופיע בצורה כרונית על גבי העור שלנו. אקנה הוא למעשה אחד הסימפטומים ההתחלתיים של אותו המתח, אשר בנוסף גם מאיץ את הזדקנות העור שלכן. מגוון רחב של מחקרים בנושא מעלים כי לא רק שהלחץ הפנימי מוביל את העור שלנו לחשוף פצעונים, אלא שהוא גם גורם להחמרה של המצב בפצעונים הקיימים.

– אורח חיים לא בריא

עישון סיגריות, לבישת בגדים צמודים ומגרדים, חוסר הקפדה על ניקוי של העור או לחילופין נטילה של תרופות ספציפיות – אלה הם ההרגלים אשר עשויים להשפיע באופן ישיר על מידת חומרת האקנה שלכן. תכשירי שיער שונים למיניהם, איפור או לחילופים מוצרי טיפוח אשר מורכבים מקומודוגנים אשר עשויים לגרום לחסימה של הזקיקים. לחיצה או גירוי של אזור הפצעונים שלכן הוא למעשה יהיה זה אשר עשוי לגרום לפיזור של חיידק האקנה. כמו כן ניתן גם לומר כי טיפול אגרסיבי ותדיר מדי באקנה עשוי להחמיר את הדלקת ואת היובש והרגישות בעור שלכן.

– נזקים מהסביבה


זיהום אוויר, חשיפה מוגברת לשמש ומזג אוויר קיצוני עשויים לחדור את מחסום ההגנה הטבעי הנמצא בעור שלנו ולהוביל לבעיות דלקתיות, היפר-פיגמנטציה ויובש בעור שעלולים להכביד את חומרת האקנה שלכן. נשים אשר נושאות עור אקנתי עלולות להיות פגיעות יותר בעקבות שתי סיבות עיקריות – אומגה 6 וחומצת שומן חיונית. עור אקנתי ברוב המוחלט של המקרים יהיה חסר חומצה לינולאית אשר מבצעת תפקיד משמעותי ביותר בכל הנוגע לריפוי הפצע והתחדשות התא.

-שינויים הורמונליים


מחקרים רבים מעלים כי בלוטות החלב קשורות באופן ישיר למערכת האנדוקרינית, אשר מתפקדת בתור המוח של העור שלנו. כידוע, ישנו קשר ישיר נוסף בין הורמון הטסטוסטרון לבין בלוטת החלב. שכן בעת בה אצל הגברים, הטסטוסטרון מופרש באמצעות איבר המין הגברי ואילו אצל הנשים הוא נמצא בשחלות ובבלוטות האדרנל. בשני המקרים, הורמון הטסטוסטרון למעשה חודר אל תוך בלוטת החלב ושם למעשה אנזימים הופכים אותו להורמון די-הידרוטסטוסטרון. מדובר במצב אשר מגרה את הבלוטה וגורם לייצור מוגבר של סבום ואפילו גורם לסבום המיוצר להיות דביק וסמיך יותר. שכן שינוי הורמונלי טיפשעזה עשוי להוביל לחוסר איזון ביולוגי אשר בסופו של דבר יגרום להתפתחותם של פצעונים.

טיפול באקנה ברעננה

קלודין דוד מתמחה בטיפול באקנה בשיטות טבעיות ועדינות. ללא צלקות, כימיקלים מזיקים וכאב תוכלו לטפל בפצעי אקנה בפנים ולקבל חזרה עור חלק ונטול פצעונים.
מוזמנים ומוזמנות לצור איתי קשר ולקבוע טיפול קוסמטי עוד היום!

בונוס – המדריך המלא לטיפול ביתי באקנה

אם אתם מחפשים מדריך ביתי לטיפול באקנה – כתבתי עבורכם מדריך כללי ( שאינו תחליף לטיפול מקצועי אצל קוסמטיקאית) לטיפול ביתי באקנה – תהנו!

משמשים נוספים אהבו:

קוסמטיקאית ברעננה טיפול פנים
קוסמטיקאית ממליצה – הסוד לעור פנים צעיר

העור שלנו הוא האיבר הכי משמעותי לנראות ולחיי היום יום שלנו. מלבד התפקוד הפיזיולוגי החשוב שהוא ממלא, מראה העור שלנו גם מספר את סיפור חיינו. הצבע שלו, אחידותו, המרקם שלו ושאר המאפיינים הם אסופה של חוויות (טובות ורעות) שאספנו במהלך חיינו והן מוטמעות באופן ישיר על העור שלנו.