טיפול אצל קוסמטיקאית – המדריך המלא לשנת 2022

עבור כל מי שמעולם לא ביקר האצל קוסמטיקאית, מדובר בלא פחות מהפינוק האידיאלי. בין אם אתן מתכוננות לאירוע, מתייפיפות לסופ"ש או לחילופין סתם באמצע הסידורים של היום, הטיפול הופך את היום למרענן ונעים יותר באופן משמעותי. 

אבל, יש מקרים בהם טיפול אצל קוסמטיקאית עלול גם להיות חוויה לא נעימה באופן כה משמעותי שעלולה להיגרם לטראומה ממשית וחרדה בכל הנוגע לטיפולים אצל קוסמטיקאית. חשוב לציין כי כל חוויה נבדלת מהאחרת בצורה שלה וכמו כן, כל קוסמטיקאית עובדת בשיטת עבודה שונה.

 במאמר הבא נעסוק בכל הנוגע לתפקידה של הקוסמטיקאית, למה לצפות בעת הטיפול אצל קוסמטיקאית ועוד מגוון דגשים כלליים רלוונטים שיש לדעת על השירותים והחוויה המתלווים לטיפול.

למה ללכת לקוסמטיקאית?

אמנם יש תכשירים, סקראבים ומוצרים מכניים רבים שטוענים שיכולים להחליף ידיים מקצועיות של קוסמטיקאית מוסמכת, אבל תהיו בטוחות שלא כך הדבר. ישנם מספר תחומים שבהם פשוט אין תחליף ליד ולעין של קוסמטיקאית – וזה כל ההבדל.

• הכשרה מקיפה
לא כולן יודעות כי על מנת להפוך לקוסמטיקאית עליכן ללמוד גם אנטומיה, כימיה, מכשור חשמל מקצועי, פיזיולוגיה ועוד מגוון תחומים נוספים. במגוון רחב של מקרים קיימת הדעה הרווחת כי התפקיד של הקוסמטיקאית הוא להוציא שחורים בלבד, מיתוס שכבר מזמן נופץ אך עדיין יש לציין כי חלק מהנשים אינן יודעות, כי לקוסמטיקאות ישנו ידע עצום, ידע המגיע בליווי מגוון רחב של פתרונות לבעיות המטופלות, שלמטופלות פשוט אין.

• אבחון מקצועי

הידע המקיף והרחב שמחזיקה הקוסמטיקאית מעניק לה יתרון עצום בכל הנוגע לאבחון מקצועי של העור שלכן, בהתאם לגיל, מין, עונות השנה, מצב העור ועוד מגוון נתונים נוספים. כמובן כי תהליך האבחון משתנה בין מטופלת למטופלת, בהתאם לסוג מצב העור. יתרה מכך, גם בעת בה ישנן שני לקוחות בעלי מצב עור זהה, עשוי הטיפול להשתנות לאור כמה סיבות, וכך למעשה גם סוג הטיפול ואופן התאמת המוצרים.

• מוצרי קוסמטיקה מקצועיים
מוצרי קוסמטיקה מקצועיים מכילים בתוכם חומרים ורכיבים מרוכזים ופעילים אשר ניתן לבצע בהם שימוש רק באמצעות קוסמטיקאית מוסמכת. על כן, אחת לתקופה יוצאים מוצרים חדשים לתעשיית הקוסמטיקה, ומפעם לפעם נמצאים ממצאים המצביעים באור חדש על הטיפול המתאים עבור בעיות העור המשתנות. קוסמטיקאית מקצועית היא קוסמטיקאית שמחוייבת מתוקף תפקידה לעבור קורסים והכשרות אחת לתקופה. כך למעשה הקוסמטיקאית תדע כיצד להתאים את המוצרים לסוג העור שלכן בצורה המקצועית והמתאימה ביותר. אצלנו בקליניקה של קלודין דוד תוכלו למצוא מגוון רחב של סדרות ומוצרים שונים לשימוש בקליניקה, מוצרים שונים המיועדים עבור שימושים שונים וכמו כן, לסוגי עור שונים.

• מכשור טכנולוגי מתקדם
בעת בה אתן מבצעות טיפול אצל קוסמטיקאית תוכלו להנות ממגוון מכשירים טכנולוגיים מתקדמים שעובדים על שכבות העור העמוקות שכן, לאף אחת מאתנו אין את היכולת הזו בבית. בניגוד לדעה הרווחת כי הקרם הביתי עשוי להחליף את המכשור הרפואי והעיסוי המקצועי. יתרה מכך, קוסמטיקאית מוסמכת יודעת טכניקות שונות כמו טכניקה להחדרה מוצרים, טכניקה לחזוק השרירים ועוד מגוון רחב של טכניקות שונות שאתן עשויות ללמוד בעצמכן בעת הביקור אצל הקוסמטיקאית.

דברים שחשוב לבדוק על הקוסמטיקאית:

הכשרה מקצועית לקוסמטיקאית

על הקוסמטיקאית שמבצעת את טיפולי הפנים חלה אחריות רבה, אחריות אשר מגיעה יחד עם הצורך בניסיון ומקצועיות שכן, טיפול פנים שיתבצע באופן מרושל עשוי לגרום לנזק משמעותי לעור. לעיתים אף מדובר בנזק בלתי הפיך ולכן, מוטב כי תוודאו שאתן נמצאות בידיים טובות וכי לקוסמטיקאית אליה אתן מעוניינות להגיע יש הסמכה מטעם משרד התמ"ת. לאחר מכן הדרך תלויה בקוסמטיקאית עצמה. קוסמטיקאית אשר באמת מעוניינת להתקדם ולהתמקצע ממשיכה להגיע לקורסים והשתלמויות כאלו ואחרות לעולם, גם בעת בה הן מרגישות כי הן כבר יודעות כמעט הכל.

היגיינה וסטריליות בקליניקה

היגיינה וסטריליות נמצאים בעדיפות הראשונה. טיפול פנים קוסמטי הינו טיפול אשר מותיר את עור הפנים שלכן חשוף בצורה משמעותית ולכן, אם הקלינקה אינה נראית היגיינית ונקייה, תסתובבו ותצאו – הסיכון לזיהום בעור הפנים פשוט לא שווה את זה.

חוות דעת מלקוחות

אין דרך יותר טובה מלדבר עם הלקוחות של הקוסמטיקאית אליה את רוצה ללכת. ( ברוב המקרים, הגעתן לקוסמטקאית כי מישהי שאתן מכירה המליצה). כשאתן מבררות עם לקוחות על הקוסמטיקאית שלה שאלו שאלות מכוונות על היחס, המקצועיות וההיגיינה בסביבת הטיפול הקוסמטי.

למה חשוב ללכת לקוסמטיקאית באופן קבוע?

כולנו רוצות מראה פנים מבריק וזוהר אך כפי שכולנו כבר יודעות, בשביל זה צריך טיפול שנערך על בסיס קבוע. למעשה, קוסמטיקאית טובה תקבע עבורכם סדרת טיפולים מותאמת אישית לסוג עורכם והבעיות איתן אתן מתמודדות.
לאחר שתטפלו בבעיות קוסמטיות כגון אקנה, שיעור יתר או קמטים. הקוסמטיקאית תתאים את תדירות ואופי המפגשים כדי לספק לכן תחזוקה שוטפת וביקורת שגרתית.

איך מרגישים אחרי טיפול פנים אצל קוסמטיקאית?


כאמור, טיפול פנים הינו אחד הטיפולים המפנקים ביותר. מחקרים רבים בנושא מעלים כי טיפול הפנים מעצים את הביטחון העצמי באופן משמעותי בקרב נשים. עצם העובדה כי כעת אתן עשויות להיראות טוב יותר בקרב הסביבה שלכן היא זו שגורמת לשיפור המצב רוח באופן משמעותי, גם אם לא מדובר בקשר ישיר בנוגע לעובדה כי הנחתן תכשיר על הפנים או שלחילופין ביצעתן טיפול מסוים.

הביקור אצל הקוסמטיקאית הינו ביקור מענג ביותר, במיוחד בזמן שבו הביקור נעשה לעיתים קרובות אצל קוסמטיקאית קבועה או לחילופין קוסמטיקאית שאתן מכירות עוד טרם היותה קוסמטיקאית, דבר שיכול להפוך את הביקור אצל הקוסמטיקאית לסוג של בילוי. מרבית הנשים נוטות ללכת לביקור אצל הקוסמטיקאית בליווי הבנות שלהן או לחילופין ביחד עם חברותיהן הקרובות, אחיות וכדומה וכמו כן, ישנו מספר לא קטן של גברים המגיעים לטיפולי פנים אצל קוסמטיקאית. מדובר למעשה בקהילה אשר נרקמת בקליניקה או לחילופין בבית הקוסמטיקאית.

לאיזה קוסמטיקאית כדאי ללכת בשביל טיפול פנים?

טיפול פנים הוא טיפול מוביל ונפוץ ביותר בקרב מרבית הנשים במדינת ישראל ועל כן, מטרת הטיפול הינה לדאוג למידת ההיגיינה על גבי עור הפנים שלכן, החייאה והענקת לחות לחלל הפנים וטיפול בעור חולה. ההמלצה המרכזית במרבית המקרים תהיה לבצע את טיפול הפנים אצל קוסמטיקאית שכן, יש לציין כי מדובר בתהליך אשר מצריך מקצועיות וניסיון בתחום.  אזור הפנים הינו אזור רגיש במיוחד בעת בה הוא עובר טיפול קוסמטי כזה או אחר, לרבות טיפולים מורכבים. אי לכך, מוטב כי תוודאו שהקוסמטיקאית אליה אתן מעוניינות להגיע אכן מקצועית ואמינה.

קלודין דוד היא קוסמטיקאית מוסמכת מטעם משרד התמ"ת, בעלת 20 שנות נסיון ושתי קליניקות.
אתן יותר ממוזמנות להרים טלפון או לשלוח הודעה ולקבוע ביקור בקליניקה אצל קלודין דוד קסמטיקאית ברעננה.

yיפול פנים ברעננה
טיפול פנים ברעננה

סוגי טיפולי פנים שאפשר לעשות אצל קוסמטיקאית

קיים מגוון רחב של טיפולי פנים שונים שנבדלים זה מזה במענה שהם נותנים. את הטיפול פנים הסטנדרטי תוכלו לבצע אצל הקוסמטיקאית במתכונת של אחת למספר חודשים. 

מה עושים בטיפול פנים סטנדרטי?

טיפול הפנים הסטנדרטי מכיל בתוכו ניקוי כולל של עור הפנים שלכן, טיפול בפילינג שתפקידו לסייע בהסרת תאי העור המתים, וריכוך העור וטיפול באמצעות מסכת פנים. מטרת הטיפול הינה למעשה לבצע ניקוי יסודי, רענון ושימור של העור שלכן. טיפול פנים מהסוג הסטנדרטי הינו טיפול שרוב הזמן יכלול בתוכו גם עיסוי של עור הפנים, עיסוי שירגיע את העור שלכן באופן משמעותי ויגרום לכן לתחושה נעימה ומפנקת.


 מעבר לטיפול הסטנדרטי, ישנם טיפולי פנים נוספים שתוכלו לבצע אצל הקוסמטיקאית, ביניהם תוכלו למצוא טיפולי פילינג אגרסייבים יותר, הסרת כתמי פיגמנטציה על גבי העור שלכן, טיפולי אנטי אייג'ינג וכדומה. 

הזרקות וניתוחים פלסטיים לעור הפנים

ניתן לומר ללא עוררין כי אחד הנושאים הלוהטים ביותר בימים אלה הינו הצערת העור בעזרת טיפול הזרקות כאלו ואחרים או לחילופין מילוי של העור, ועוד מגוון רחב של שיטות עבודה שונות, בהתאם למטופלת.

טיפול אצל קוסמטיקאית מוסמכת יעכב באופן משמעותי את הפעולות הללו ועל כן, יספק תחליף הולם בגילאים צעירים יותר. תפקידן של ההזרקות הינו למעשה לעבוד על רובד אחר של העור שלכן, הן למעשה מעניקות נפח לפנים מבעד לשכבות העמוקות ביותר.

השורה התחתונה – אין תחליף לטיפול אצל קוסמטיקאית מוסמכת

שורה תחתונה, בעת בה אתן מעוניינות בטיפול אצל קוסמטיקאית, מוטב כי תבצעו זאת על ידי בחירת קוסמטיקאית מוסמכת ומנוסה ולא באמצעות המלצה שקיבלתם על קרם כזה או אחר, אל תקחו סיכונים מיותרים במיוחד בעת מדובר על בעיות עור כאלה ואחרות.

 קבעי תור לקוסמטיקאית מוסמכת על מנת להסיר דאגה ולהיות בראש שקט כי בעיות העור שלך נמצאות תחת הטיפול הטוב ביותר. ובעת בה נדבר על תדירות הביקור: במקרים בהם מדובר בבעיות בעור ההמלצה תהיה קביעת טיפול פנים על בסיס חודשי. זאת בעוד שבעת בה מדובר בעור נורמלי, ההמלצה תהיה להגיע אחת לשנה. הקליניקה של קלודין דוד ממוקמת ברעננה, היובל 4, עבור כל אותן נשים המחפשים אחר קוסמטיקאית אמינה ומקצועית ברעננה.

משמשים נוספים אהבו:

קוסמטיקאית ברעננה טיפול פנים
קוסמטיקאית ממליצה – הסוד לעור פנים צעיר

העור שלנו הוא האיבר הכי משמעותי לנראות ולחיי היום יום שלנו. מלבד התפקוד הפיזיולוגי החשוב שהוא ממלא, מראה העור שלנו גם מספר את סיפור חיינו. הצבע שלו, אחידותו, המרקם שלו ושאר המאפיינים הם אסופה של חוויות (טובות ורעות) שאספנו במהלך חיינו והן מוטמעות באופן ישיר על העור שלנו.